סדנאות העצמה אישית

צור קשר

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

"והוא בכלל לא ידע שהוא כזו"

"מה בי לא בסדר?", "למה דווקא אני?", "איך דווקא אני לא מצליח?", "זה יהיה קשה לי", "בגיל שלי זה לא אפשרי", "אני כל הזמן מתוח" "פתאום נתקעתי ולא יכול להתקדם", "לא מפסיק להאשים את עצמי על הטעות שעשיתי". ביטויים כאלה ועוד רבים אמורים להדליק לנו נורה אדומה שאומרת שאיבדנו את האמונה ביכולות שלנו ובעצמנו. גם כשאנחנו מסתכלים כל הזמן לצדדים לראות כמה לא התקדמנו ביחס לאחרים, גם כשאנחנו זקוקים כל הזמן למחמאות, כשאנחנו מאבדים בטחון להביע את דעתנו, כשאנחנו נותנים לאחרים לפגוע בנו, אלו הם סימנים נוספים לאובדן האמונה בעצמנו.

העצמה אישית היא דרך ומסלול שעושה אדם כדי לעזור לעצמו לגלות בתוכו את היכולות, האמונות, התכונות, המיומנויות, הערכים והחוזקות שלו. כשמגלים את אלה לומדים איך להשתמש בהם כדי לקדם את המטרות האישיות, לממש רצונות ולהשיג חיים טובים יותר.

כדי להתקדם יש לקבל אחריות על ההתנהלות בחיים במסגרות השונות של בית, זוגיות, משפחה, עבודה וחברים. אך קשה לקבל אחריות כאשר אין תחושה שאנחנו יכולים לסמוך על עצמנו, כאשר אנחנו לא מאמינים בכוחנו וביכולות שלנו. אני מבצעת סדנאות העצמה על מנת להחזיר לכם את האמונה בעצמכם.

סיפור אמיתי עם שם בדוי: איתן הגיע אלי לסדנאות להעצמה אישית וכל מה שביקשתי מהקבוצה סירב לעשות. "הוא הגיע רק כדי להסתכל" בהחלט אפשרתי. לאנשים שונים תהליכים זהים לוקחים זמן שונה. אחר כך ביקשתי ממנו לעשות רק מה שהוא אוהב ונעים לו מבלי לחשוף לקבוצה. איתן היה אחרי פציעה קשה ושיקום ארוך והתחושה שהוא חסר ערך הן במשפחה, הן כאדם שרוצה לפרנס את עצמו והן כבן זוג. כאבים פיזיים, צער רגשי גדול ותחושת דיכאון ליוו אותו. הוא עזב את הקבוצה אבל אחרי חודש חזר. בפעם השניה עוד יותר זהיר מבראשונה אבל עם יותר נכונות. לאט, לאט נבנתה האמונה בעצמו, ביכולות ובערך שלו. כל אלו שונים ממי וממה שהיה לפני התאונה אך בהחלט ראויים ומאפשרים איכות חיים טובה. איתן סיים את התהליך, יצא ללימודים, סיים אותם בהצלחה, עבד במקצוע, הכיר בת זוג, החליף מקצוע והתקדם לדרג ניהולי. נכון, לפעמים יש עדיין קשיים, אבל למי מאיתנו אין. איתן עבר תהליך העצמה מרשים.

"תאמיני לי שאני יודע במה אני טוב, אבל אני לא טוב בדברים האלו…" זה משפט שאני שומעת לעתים קרובות הן ממתאמנים והן מתוך סדנאות העצמה אישית. אם אבקש ממך לכתוב כרגע 20 דברים (כישרונות, מיומנויות, תכונות וכדומה) האם הרשימה תהיה מוכנה תוך כמה דקות? הפתעה! אני תמיד נתקלת בתשובה "אין לי כל כך הרבה". ברור שיש לך אך חסרה לך המודעות.

סדנאות קבוצתיות, משלבות שיח  פתוח ובטוח  על התחושות, הלבטים, המצב, תוך הנחייה משמעותית בשילוב כלים מגוונים שנצברו ונלמדו לאורך שנים רבות. דיאלוג כזה מאפשר גילוי עצמי והבנה עצמית טובה, תגובות המשתתפים מחזקות, משנות נקודות מבט, פותחות את שדה הראייה וההבנה ויוצרות בעזרת הכלים הנלמדים מוטיבציה להתחזקות, שינוי וקידום.

הסדנה להעצמה אישית נותנת כלים למציאת עמוד השידרה האישי, ליכולת להישאר מאוזן ולקחת אחריות על ידי הצבת מטרות ויעדים הרצויים לכל אחד, שמירה על מוטיבציה, אמונה עצמית והתקדמות תוך התגברות על קשיים ומכשולים.