אימון אישי למנהלים

צור קשר

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

אימון למנהלים

תפקידו של המנהל מורכב ומציב אתגרים רבים: מקצועיים, ניהוליים, בינאישיים, רגשיים ועוד

מנהל נמצא בקשר הדוק עם הממונים עליו, העובדים שתחת אחריותו, קולגות, לקוחות, וספקים. לא די בכך, אחראי המנהל על הנעת עובדיו בדרך האופטימלית והאפקטיבית זאת ביחד עם שינויים, תחרות, לחץ, רצונות ודרישות של העובדים והממונים ולעתים קרובות גם של הבית.

חווית הניהול יכולה להיות חוויה של סיפוק ועשיה  אך גם של תסכול ובדידות. אני מציע אימון מנהלים על מנת להתגבר ולהתמודד עם התחושות הללו, ארצה לשתף אתכם בדוגמה:

מספרת לי ו. עובדת בכירה בארגון גדול על ארוע שמעסיק אותה. עובד בארגון עשה טעות שעלתה לארגון כסף רב וזאת לאחר מספר טעויות נוספות. ו. העירה לו על כך והוא התפרץ עליה  בצעקות. סמנכ"לית משאבי האנוש זימנה שימוע ואחרי התפרצויות נוספות של העובד, הוצע לו לעבור למחלקה אחרת. העובד מסרב ומאיים לפנות למשפט ולוועד. בארגון וועד חזק מאד. ו. קיבלה גיבוי מלא מהמנכ"ל לכל החלטה שתקבל גם אם הדבר כרוך במשפט שבו יכולים לעלות סייגים לגבי הארגון והמנהלים.  ו. מרגישה שהיא נמצאת בהחלטה גורלית: מצד אחד אינה רוצה להיכנס ולהכניס את הארגון למשפט ומצד שני מתקשה להשאיר את העובד כשהוא מתנהג כפי שמתנהג. בשיחה עם ו. ביקשתי לבדוק האם באמת האופציות העומדות לפניה הן " או… או", האם יש דרך ביניים בה אולי יוכל העובד להישאר ביחידה תוך יצירת מערכת יחסים ומערכת תקשורת טובה יותר בינו לבין ו. הבנתי גם שהצוות שלה מקצועי, איכותי בעל ניסיון רב והיחידה שלה מבוקשת מאד. עם זאת, מרקם היחסים בין העובדים בצוות מורכב ואין תחושת גיבוש, דבר שמאפשר לעובד להתסיס את הקבוצה ליצור התנגדויות ולהתפרץ. כשהדברים התבהרו נראה שיש דרך להשאיר את העובד תוך כדי גיבוש הצוות ושינוי דרכי התקשורת וההתנהלות בצוות.

אימון מנהלים מתייחס שיפור היכולות ולצמיחה של המנהל עצמו ומכאן תבוא השפעתו על הארגון כולו. העבודה אחד על אחד מול המנהל מאפשרת לו לראות את האתגרים מנקודות מבט שונות, למצוא פתרונות, להגדיל את טווח היכולת האישית, לקבל כלים ניהוליים להתמודדות עם החלטות שונות, כלים לתקשורת טובה יותר, ליצירת משובים משמעותיים ושיח אפקטיבי יותר עם העובדים והמנהלים האחרים.  אימון אישי למנהלים מאפשר למנהל להתפתח מבחינה אישית (העצמה, אסרטיביות, התמודדות עם חסמים, חשיבה יצירתית, איזון בית עבודה…) מבחינה ניהולית (הנעת עובדים, ניהול זמן, יכולת השפעה, קבלת החלטות) ובצד המקצועי (הצבת מטרות ויעדים, עמידה ביעדים, ארגון וכדומה) .

אימון המנהלים בדרך שלי בנוי משיטה שהורכבה מגישות ניהול וגישות אימון שונות ומותאמות לכל מנהל ומנהל אחרי שיחת אבחון והתאמה.

מנהלים המעוניינים להתפתח, לצמוח, לקדם את עצמם ולהרגיש נינוח יותר, מוזמנים להשאיר הודעה ואחזור אליכם.